O mně

Jsem plzeňský hudební nadšenec, písničkář, zpěvák, kytarista, chcete-li hudební skladatel. Původně jsem hrál na housle (8 let), chvíli na zobcovou flétnu (2 roky), potom na kontrabas (6 let), nicméně mým hlavním hudebním nástrojem se stala kytara – akustická a elektrická, v poslední době na ni hraji v kombinaci s jednoduchou sestavou bicích a zpěvem (viz. kapela Dva písaři). Písně a muziku skládám cca. od svých 15 let a písní mám plno (kolem 300). Písně jsou asi hlavně o lásce a o hledání a poznávání dobrého a milujícího Boha, ve kterého věřím. Některé jsou nahrané (amatérsky i profesionálně), některé na nahrání čekají, některé jsou pohřbené (jako že už je vůbec nehraju), některé vznikají.

V průběhu mého hudebního života jsme spolu s přáteli založili množství kapel, se kterými vystupujeme a hrajeme autorské písně. Je mnoho lidí, kterým vděčím za spolupráci a přátelství, jmenovitě mé sestry Lenka (klavíristka a zpěvačka) a Maruška (houslistka), dále Vojtěch Kaše (baskytarista), Láďa Pohořelý (akordonista, bubeník) a mnoho dalších (seznam by byl dlouhý).

Je mi 32 let, jsem ženatý, mám milovanou manželku Helenku a 2 děti, Markétku (4,5 roku) a Žofinku (2,5 roku).

Povoláním jsem lékař, absolvoval jsem Lékařskou fakultu v Plzni, poté jsem působil na Hematologicko-onkologickém oddělení FN Plzeň (péče o pacienty s rakovinou kostní dřeně - leukémie, transplantace kostní dřeně od dárců, …). Po atestaci se od 5/2016 v Hospicu svatého Lazara v Plzni věnuji paliativní péči o hlavně onkologické pacienty, které již není možné z nádoru vyléčit onkologickou léčbou. Jde tedy o péči v závěru života pacientů, která je komplexní – psycho-socio-spirituo-zdravotní – z lékařského pohledu jde hlavně o tišení obtěžujících příznaků, např. bolesti.